Založ si blog

Vláda ako ľudské telo!

Naša vláda ale aj mnohé iné, sa dajú prirovnať k fungovaniu krvného obehu a s ním spojenými dodávkami tepla v ľudskom tele. Ako? Poďme si najskôr vysvetliť ako funguje rozdeľovanie tepla v ľudskom organizme. V prípade že je telo vystavené chladu a to dlhodobo, telo prejde do režimu hospodárenia s teplotou. Predstavme si list alebo zoznam na ktorom sú postupne uvedené orgány ktoré vyžadujú teplo.Na samom spodku tohto zoznamu sa nachádzajú končatiny, nad nimi sú to rôzne orgány až sa dostaneme k hornej trojke. Na tretom mieste sú pľúca, je to predsa jeden z veľmi dôležitých orgánov teľa. Na druhom nájdeme tiež veľmi podstatný orgán a to srdce. Bez pľúc a srdca nie je život, ale prečo potom nie sú na prvom a druhom mieste v zozname? Kto sa skrýva na mieste ktoré bez tepla nemôže fungovať? Je to ľudský mozog. Mozog reguluje dodávky tepla do celého tela ale pritom si ohromné množstvo tohto tepla vyčlení výlučne pre seba.

Celá táto sústava veľmi dobre pripomína organizáciu rozdelenia zdrojov v štáte. Predstavme si to nasledovne: končatiny – budú bežný ľudia (bez nich toho telo veľa nespraví), pľúca a srdce – môžu byť orgány ako školstvo, zdravotníctvo a podobne a mozog – prirovnáme v vláde. Prečo? Poďme si to rozobrať.

Keď sa štát dostane do stavu kedy nedokáže uspokojiť všetky jeho orgány, podobne ako človek v zime nedokáže zahriať celé telo, začne kalkulovať zo svojimi zdrojmi. Ako prvé začnú nedostávať teplo práve končatiny, teda v tomto prípade ľudia (obyvateľstvo). Ale končatiny sú odolné a istú dobu dokážu fungovať aj z nižšími dodávkami tepla. Keď je už veľmi zle prídu na rad aj ostatné orgány v tele, teda aj v štáte (školstvo a pod.) ale mozog ako centrum, ktoré rozhoduje, si udržuje stálu teplotu po celú dobu v istých prípadoch si ešte „prikúri“. Tak isto sa správa aj vláda. V stave v ako sa práve nachádzame je v štáte dobre len vláde. Aj telo uberie končatinám teplo aby ho mal mozog dostatok. Nepripomína vám to tie krásne politické platy v sumách o ktorých tie pomyselné „prsty“ len snívajú? Spoliehajú sa na to že končatiny si vystačia s tým čo majú ale tak to nepôjde do nekonečna, nakoniec aj končatiny podľahnú chladu. A chcem potom vidieť ako si mozog (vláda) poradí bez možností, ktoré poskytujú práve končatiny.

Tento stav je veľmi zlý. Prečo? Jednoducho preto lebo ktorý politik si dobrovoľne zníži tú úroveň života ktorej sa mu dostáva. Žiaden. Keby to spravili tak by sa im neoplatilo tam byť a to by bol ten najlepší stav aký by mohol nastať. Pretože keby z politiky odišli všetci politici, ktorý majú akurát veľké sľuby pred voľbami a nič iné, ostali by tam len tí politici, ktorý tam nie sú kvôli „teplu“, ale kvôli tomu že naozaj chcú pre túto krajinu niečo spraviť, niečo dokázať, niečo lepšiť, aby sa nášmu štátu nežilo tak ťažko ako sa mu žije teraz. Dostali by sme sa z tejto „politickej zimy“ do „krásneho teplého leta“ a zažili by sme tie najkrajšie roky aké sa len dajú predstaviť. Slovensko je síce malá krajina ale s obrovskými možnosťami!

 

Mám dôvod žiť?

08.04.2013

Pre čo žijeme? Každý sa snaží žiť na plno ale ako čas plynie každý upadne do stereotypu a len v málo prípadoch ho zmení. Môj život je čisté fiasko aspoň do teraz postupne si uvedomujem viac »

Ako kľúče obcestovali časť Slovenska

05.06.2012

Bol to práve štvrtok 31.5. presne na moje 20-te narodeniny keď som dostal ten nápad že by mohlo byť fajn isť cez víkend ich osláviť s partiou do neďalekej dediny. Nápad to bol fajn tak prečo viac »

Križovatka života II.

05.06.2012

Križovatka tá veľká malá prekážka, ktorá nás sprevádza celým životom. Je na nej zaujímavé, že každá križovatka ktorá sa nám zdala, keď bola aktuálna, ako tá najväčšia sa zdá viac »

Tesco, hypermaket, obchod, pokladňa, kasa, bloček

Ceny v obchodoch by mali v tomto roku rásť miernejšie ako vlani

19.01.2019 22:17

Inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien (CPI) by v tomto roku mala zostať pod úrovňou vlaňajška, keď dosiahla 2,5 % nárast.

Vrtuľník

Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom

19.01.2019 21:16

Traja muži a jedno dievča utrpeli poranenia pri lyžovaní na Martinských holiach, Jasnej a Vysokých Tatrách.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová vyzýva na užšiu spoluprácu EÚ v oblasti obranných systémov

19.01.2019 20:15

Zároveň Nemcov varovala, že možno budú musieť pristúpiť ku kompromisom ohľadom prísnych vývozných pravidiel.

polícia, václavské námestie

V Prahe sa pokúsil upáliť ďalší muž, polícia

19.01.2019 19:34

Okolnosti a motív činu polícia vyšetruje.

Cofil

Mladý chalan, ktorý má veľké sny a neprestajne verí že sa mu splnia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 7062x
Priemerná čítanosť článkov: 1177x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy